افتتاح بیمارستان امام زین العابدین (ع)


مراسم باشکوه افتتاح بیمارستان امام زین‌العابدین (ع) که مسئولان عراقی آن را در نوع خود، در کشورشان کم نظیر توصیف کردند در تاریخ 22 اردی‌بهشت 1395 با جضور بسیاری از مسئولین آستان مقدس عتیه حسینی و مسئولین ستاد بازسازی عتبات عالیات برگزار شد. هم‌چنین از طریق برخی شبکه های تلویزیونی محلی عراق بویژه شبکه 'کربلا' ارگان عتبه حسینی این مراسم پخش زنده شد.

بیمارستان فوق تخصصی زین العابدین (ع) به عنوان نزدیک ترین مرکز پیشرفته خدمات درمانی و پزشکی به زائران حسینی در فاصله 700 متری حرم مطهر اباعبد الله الحسین (ع) در زمینی به مساحت دو هزار 400 متر و با یک هزار و 160 متر مربع زیربنا در شش طبقه احداث شده است.
'شیخ عبدالمهدی الکربلایی' مسئول شرعی تولیت آستان مقدس حسینی و امام جمعه کربلا، آیت الله 'سید مجتبی حسینی' نماینده ولی فقیه در عراق، 'حسن پلارک' رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در عراق، 'کاظم پالیزدار' مشاور معاون اول رئیس جمهور و جمعی از روحانیون، مسئولان، مقامات انتظامی و مردم کربلا به علاوه پرسنل بیمارستان در مراسم افتتاحیه حضور داشتند.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در عراق در این مراسم گفت که این بیمارستان فوق تخصصی بواسطه کمک های مردم خیر ایران با پیشرفته ترین امکانات پزشکی دنیا در سه بخش ساختمانی، شامل بیمارستانی و بخش تاسیسات و بخش اداری احداث شده است.
'حسن پلارک' اضافه کرد که بیمارستان امام زین العابدین دارای 18 بخش است که شامل اتاق عمل، درمانگاه، آزمایشگاه، ام آر آی، رادیولوژی دیجیتال، هموگرافی، سونوگرافی، تراکم استخوان سنجی، آنژیوگرافی، سی تی اسکن، اندسکوپی، ای سی یو، اکو، سی آر ام و سایر بخش هاست.
در این بیمارستان شش بخش تخصصی نیز شامل چشم پزشکی و لیزیک، زنان و زایمان، قلب، کودکان و نوزادان، آی اس یو، ای اس او هاش، سی سی یو، و پست کت است. از ویژگی های این بیمارستان داشتن بخش های VIP و CIP و همچنین سیستم مرکزی استریل و بخش امحای زباله مرکزی و تصفیه فاضلاب مرکزی است.
در پایان نیز از زحمات شرکت راه پویا دوام با اهدا لوح یادبود، تقدیر و تشکر به عمل آورده شد.